4 עקרונות שצריך להכיר לפני שמתכננים מטבח

הכרת חומרי הגלם המומלצים למטבח, בחירת שיטת הגימור או החיפוי המומלצת ותכנון חכם של המטבח בהתאם לצרכים הספציפיים שלכם ולא על פי מבנה מודולרי.

 

חומרי הגלם:

בדקו היטב מאילו חומרי גלם מורכבים ארונות המטבח. לחומרי הגלם יש השפעה מכרעת על עמידותו של המטבח לאורך זמן בפני לחות, פגיעות, עמידה בעומס ושינויי מזג האוויר. אל תתפשרו על חומרי גלם באיכות נמוכה ועל מנגנוני הפעלה למטבח שאינם של חברה מוכרת המעניקה אחריות למוצר לאורך זמן.


סיבית
MDF
משטחי עץ המורכבים מסיבים עדינים דחוסים שעברו תהליך מיוחד של ייבוש והדבקה, עד ליצירת משטח אחיד וחזק שניתן לחתוך לפי המידה הרצויה.

משטחים אלו עמידים מאוד, נוחים לצביעה וחיפוי ומתאימים במיוחד לדלתות המטבח בשל עמידותם הטובה בפני פגיעות.


עץ סנדוויץ'
משטח עץ המורכב ממספר שכבות דקות של עץ, המחוברות זו לזו בהדבקה בלחץ גבוה בצורת שתי וערב.
לוחות "הסנדויץ' המתקבלים כתוצאה מחיבור השכבות הם איכותיים ביותר, חזקים, ועמידים מפני לחות חום, רטיבות ופגיעות חיצוניות.
בשל סיבות אלו עץ סנדוויץ' פופולארי מאוד בארץ לייצור רהיטים וארונות מטבח והוא משמש הן לחזיתות הארונות והן לבסיסם.
משטחי עץ סנדוויץ' מתאימים לצביעה ולחיפויים שונים.

 

עץ סנדוויץ' אדום רב שכבתי
משטחי עץ איכותיים במיוחד המיוצרים משכבות של עץ גבון (ממשפחת המהגוני) ולכן הפלטות המתקבלות הן המצטיינות ביציבותן וביכולתן להיאחז בפירזול.
משטחים אלו הם המועדפים לייצור דלתות מטבח וארונות.

 

עץ מלא
לוחות עץ איכותיים וטבעיים, שערכם נקבע בעיקר על פי משקלם. יכולים להיות מסוגים שונים של עץ כמו עץ אלון, אגוז, ליבנה ועם טיפול נכון, הם עמידים לאורך שנים, גם בפני משקלים כבדים.
שימוש בעץ מלא במטבח דורש הבנה מקצועית מעמיקה והרבה ניסיון של בעל המקצוע כיוון שיש לדעת איך לטפל ולהכין את העץ כך שישמור על המבנה והנראות שלו.
ייצור מטבח מעץ מלא מתאים מאוד למטבחים כפריים ומטבחי פרובנס בהם למראה העץ הטבעי יש אמירה עיצובית של יצירת תחושה חמימה וטבעית בבית. ובנוסף – שימוש בעץ מלא במטבח מאפשר חריטה, חירוץ ועיבוד של העץ כדי ליצור מראה מעניין ומיוחד המתאים לאוהבי המטבח האנגלי ומטבחי פרובנס.

תכנון מטבח מעוצב - בחירת גימור

בחירת הגימור / החיפוי למטבח

חזיתות פורמייקה למטבח:
תשכחו את מה שאתם מכירים מהעבר על חיפויי פורמייקה. שוק הפורמייקה החדש מציע מגוון אין סופי כמעט של לוחות פורמייקה איכותיים ועמידים במיוחד באלפי גוונים, עוביים וטקסטורות. הטכנולוגיות החדשות מאפשרות הדבקה עוצמתית של לוחות הפורמייקה כך שיהיו עמידים לאורך שנים רבות וישמרו על מראה מרשים ויפה. אין ספר שהמגוון הרחב של הגוונים והטקסטורות של לוחות הפורמייקה החדשים, הפך אותה לטרנד המוביל בעולם עיצוב המטבחים וניתן לראות אותה בגווני בטון, רטרו, פחם ועוד… גם במטבחי יוקרה מובילים.
בנוסף – הפורמייקה עמידה במיוחד בפני פגישות ושריטות וקלה מאוד לניקוי.

חזיתות פורניר למטבח:
הפורניר הוא שכבה דקיקה של עץ איכותי אותה מצמידים ללוחות העץ של חזיתות המטבח בטכנולוגיות מתקדמות המשלבות לחץ גבוה ודבקים ייחודיים ובכך יוצרים חזיתות מרשימות מאוד בעלות מראה של עץ טבעי איכותי ומרשים מאוד. ניתן לבחור את גוון העץ – הפורניר ובכך להשיג את המראה הרצוי לחזיתות המטבח.
כשם שאף עץ לא דומה לאחר, כך גם גווני הפורניר הם אין סופיים ותוכלו לבחור את המראה המבוקש.
חיפוי פורניר למטבח מאפשר לכם ליהנות מהמראה המרשים והיוקרתי של מטבח בגווני עץ טבעי, מבלי להיכנס לעלויות הגבוהות של מטבח מעץ מלא.
בנוסף- מדובר בחומר קל לניקוי השומר על מראהו המרשים לאורך זמן.

 

גימור צבע אפוקסי לארונות המטבח
גימור צבע אפוקסי היא שיטת גימור מבוקשת מאוד למטבחים, בעיקר בשנים האחרונות בהן טכנולוגיות הצביעה התפתחו משמעותית והן מאפשרות צביעה של ארונות המטבח באיכות גבוהה מאוד, במגוון רחב מאוד של גוונים ועל צורות שונות של חזיתות.
המעוניינים בגימור צבע אפוקסי למטבח, צריכים לבחור בחברה מקצועית בעלת טכנולוגיות צביעה וייבוש מתקדמות שיבטיחו צביעה אחידה, איכותית ועמידה במספר שכבות צבע של כל המשטחים.
גימור צבע אפוקסי מתאים לחומרי הגלם השונים שיבחרו למטבח ומאפשרים לכם לבחור בסוגי ידיות שונות, ביניהן ידית אינטגרלית במראה צבע אחיד שאינה מתאפשרת בסוגי חיפויים אחרים.
בנוסף גימור צבע מתאים למטבח המשלב חריטות, חירוץ ועיבוד מיוחד של העץ כיוון שהוא ידע "לשמור" על המראה המיוחד ועדינותו.

 

תכנון מטבח

מטבח חכם המותאם לצרכים שלכם

אל תתפשרו על מטבח מודולרי קבוע שאינו מותאם בדיוק לצרכים ולמבנה הבית שלכם.
אחד החסרונות של חברות המטבחים הגדולות הוא שהן מייצרות מטבחים לפי סטנדרט של גודל מסויים, מה שאומר שיש להן יחידות גודל קבועות לארון / מזווה / מגירה קלפה והן ישכפלו יחידות אלו לפי הצורך. הבעיה בשיטה זו היא שאינה מתייחסת לגדלים מיוחדים ולצרכים חריגים שיתכן שיש במידות הבית שלכם.
שיטה זו גם מונעת מכם את ההנאה מפתרונות מיוחדים וחכמים לאזורים צריך במיוחד (לדוגמה), נמוכים, ריבוי פינות וכו'.

 

פניה לחברה קטנה יותר או נגר תאפשר לכם לתכנן את היחידות השונות בדיוק בהתאם לצורך שלכם ולנצל כל חלל פנוי ולא לפי מודול קבוע. כך תוכלו למצוא פתרון לכל חלל שיש במבנה המטבח שלכם, גם אם מידותיו חריגות (לדוגמה: 15 סנטימטרים שנותרו בתכנון המטבח שלכם בין המקרר לקיר, יוכלו להפוך למזווה בקבוקים גבוה, צר ונוח במיוחד….). רק מי שבאמת מבין במטבחים ידע לבנות ולתכנן ארונות מטבח על פי הצרכים המדויקים שלכם. אל תתפשרו על מטבח סטנדרטי.

 

תכנון מטבח

בחירת פירזול איכותי עם אחריות!

כאשר אתם נפגשים עם יצרני מטבחים, חשוב שתוודאו שהם עובדים עם חברות הפירזול המובילות בשוק העולמי.
פירזול למטבח הוא הרבה מעבר לידיות, הוא כולל את כל מנגנוני הפתיחה, הברגים, החיבורים החכמים, המזווה, המגירות והמנגנון השקט לסגירת המגרות, פתרונות חכמים לתליית כלי מטבח, לחלוקה נוחה של כלים, לפינות, לסגירה של חללים מורכבים ועוד.

 

אנו ממליצים על פתרונות הפירזול של חברת בלום, חברה גרמנית המובילה את שוק הפירזול העולמי. החברה המייצרת את מגוון הפתרונות הרחב והאיכותי ביותר ומאפשרת לנו לענות ללקוח גם על צרכים חריגים ומיוחדים. מנגנוני הפירזול של בלום עמידים לאורך לאורך שנים ובעלי אחריות יצרן.
הגיעו לאולם התצוגה שלנו ונשמח להציג לכם פתרונות חדשים שישפרו את חוויית הבישול שלכם ואת העיצוב והסידור של המטבח.

 

לשאלות נוספות ולתיאום פגישה, מוזמנים ליצור איתנו קשר >> יצירת קשר עם טורן מטבחים

 

תכנון מטבח תכנון מטבח