מטבח הפרובנס של ג'וליה צ'יילד עומד למכירה

ביתה של הבשלנית הידועה ביותר בעולם, ג'וליה צ'יילד, עומד למכירה יחד עם מטבח פרובנס מקורי שעבר שימור. הבית הצרפתי נבנה על ידי ג'וליה ובעלה, פול, באמצע שנות ה-60, והוא ממוקם על צלע גבעה בכפר קטן, וכולל מטבח כפרי בסגנון פרובנסלי עם דלפקים גבוהים, אריחי קיר מקרמיקה בצבע ירוק כהה וכלי מטבח מקוריים. במטבח המאובזר לא תמצאו אביזרי פלדת אל-חלד או שיש גרניט, מכיוון שאלו הם סממנים של מטבחים מודרניים.

 

בנוסף הבית כולל 3 חדרי שינה נוחים ומרווחים, סלון ופינת אוכל המשולבים יחד בחלל פתוח וכמובן המטבח המקורי, שתוכנן ועוצב על ידי פול, בעלה של ג'וליה. בבית תמצאו גם אח מבוערת בעץ, מרפסת, בריכת שחייה ושטחים נרחבים מחוץ למבנה.

 

הבית, שנקרא על-ידי ג'וליה "הקטן" (La Pitchoune), היה מוקד פעילותה הקולינרית של ג'וליה צ'יילד בשנות ה-40 וה-50, כאשר בעלה הוצב בצרפת מתוקף תפקידו הממשלתי. ב-1961 הזוג עבר לבית חדש בקיימברידג', כאשר הבית הצרפתי שימש אותם לביקורים מדי פעם בפעם.

 

בתחילת שנות ה-90 הבית הצרפתי נמכר, והחל מ-1993 שימש כבית ספר לבישול. פול צ'יילד נפטר זמן קצר לאחר מכן, ב-1994. ב-2001 ג'וליה מכרה את הבית בקיימברידג' ותרמה את המטבח, על כל אביזריו ותכולתו, למוזיאון הסמיתסוניאן, שם הוא הורכב מחדש לצורכי תצוגה לציבור.

 

ג'וליה צ'יילד נפטרה ב-2004 וכעת הבית הפרובנסלי שוב עומד למכירה, במחיר של 850,000 דולר.

 המטבח של ג'וליה צ'יילד

 

תמונות: boston.com

 

אולי יעניין אותכם גם: