8 חפצי מטבח שלא ידעתם שיכולים גם לעצב את הבית

1. מסננות מאירות

כן, כן, המסננות הפשוטות שיש לרובנו במטבח ומשמשות בדרך כלל לסינון המים מהירקות או מהפסטה שזה עתה בישלנו. עם קצת דמיון וסבלנות אפשר להפוך אותן לאהילי מנורה חמודים ומעוצבים, בלי לבזבז אגורה על אהילים חדשים.

 

אהילים ממסננות

מקור: pinterest

 

2. מתלים קצת… אחרים

לוקחים כמה מערוכים – מאלו שמשמשים אותנו בעיקר לרידוד בצק – מנסרים אותם בחצי הדרך, צובעים בצבעים המתאימים לעץ ומחברים לקיר ליצירת מתלים מיוחדים וקצת אחרים.

 

מתלים ממערוכים

מקור: uqam.ca

 

3. עיטורי קיר מנצנצים

יש לכם צלחות ומגשים ממתכת שאין להם שימוש, וניצבים בארונות כאבן שאין לה הופכין? טוב מאוד. תנו להם שטיפה, מרקו וקרצפו אותם היטב עד שיבהיקו – ותלו אותם על אחד מקירות המטבח. מראה יוקרתי במינימום השקעה ומאמץ.

 

עיטורי קיר מצלחות ומגשים

מקור: refresherstyle

 

4. כפות אחסון

לפעמים בא לנו מקום אחסון קטן ושימושי במטבח, שיהיה תלוי בדיוק בגובה העיניים ולא יצריך מאיתנו לפתוח ולסגור ארונות. קחו כמה כפות, עצבו אותן בצורה מעוגלת באמצעות צבת ותלו אותן על הקיר. התוצאה פשוט מדהימה בפשטותה, ביופיה ובפונקציונליות שלה. מתאים גם לחדרים אחרים בבית, לפי הצורך.

 

כפות לאחסון

מקור: pinterest

 

5. שעוני סכו"ם

עוד שימוש מעוצב ויפה לסכו"ם ישן או כזה שאין לו שימוש – לוקחים שעון קיר ופשוט מקיפים אותו במיטב הכפות, הכפיות והמזלגות בבית. אפשר לצבוע את הסכו"ם או להשאיר אותו בצבעיו המקוריים, ואפשר לבחור את הצפיפות בהתאם לסוג העיצוב הרצוי. מקורי בהחלט.

 

שעוני סכו"ם

מקור: thatswhatchesaid.net

 

6. מראות סכו"ם

בהמשך לסעיף הקודם – אותו דבר בדיוק אפשר לעשות גם עם מראות:

 

מראות סכו"ם

מקור: pinterest

 

7. עציצי פחיות

רגע לפני שאתם זורקים את קופסאות השימורים לזבל, אולי כדאי לתת לבית עוד מגע של צבע? שטפו היטב את קופסאות השימורים והכניסו בהם פרחים וצמחים צבעוניים. תלו את העציצונים הקטנים או הניחו אותם על מדפים – והתוצאה פשוט חמודה להפליא.

 

עציצים מקופסאות שימורים

מקור: mydiychat.com

 

8. אהילי פחיות

עוד שימוש מחודש לקופסאות השימורים – אפשר להפוך אותן לאהילי מנורה קטנים. אומנם זה דורש השקעה בציור הדוגמה על גבי הקופסה ובחיתוך הפח, אך התוצאה של יצירת אהיל קטן וחמוד במו ידיכם תהיה מספקת מעל ומעבר. הבטחה שלנו.

 

אהיל מקופסת שימורים

מקור: etsy


יש לכם רעיונות נוספים לשימוש מחודש של כלי מטבח?

נשמח לשמוע.

 

אולי יעניין אותכם גם: